TEKNİK BİLGİLER

 • Suntalam Ölmezkardeşler

  Sunta (Yonga Levha) vasıfsız, ince çaplı odunların hammadde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plakadır. Odunlar, yongalama makinelerinde küçük parçalara bölünür. Kurutma fırınında belli bir nem oranına indirilir ve elem işleminden sonra, tutkalla karıştırılır. Altı, orta ve üst olmak üzere, tabakalar halinde serilir. Belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenen malzeme, tutkalın reaksiyona girmesi ile "masif" bir malzeme haline gelir. Daha sonra zımparalanan levhalar, bekletildikten sonra, tüketime sunulur. Antistatik, çizilmeye, çarpmaya, sürtünmeye dayanıklı, solmaz, temizliği kolay, ucuz, estetik bakımdan kusursuz görünümlü ürünlerdir Suntalamlar. Emprenyelenmiş Dekor Kâğıdı ile Sunta' nın (Yonga Levhanın) basınç ve sıcaklık altında birleşimi esasına dayanan teknoloji ile üretilir. Amaç; tüketiciye ucuzluk, sağlamlık ve kullanım kolaylığı sunmaktır. Suntalamlarda (Melamin Kaplı Yonga Levha) Emprenyelenmiş Dekor Kağıdı'ndan farklı renk ve desende ürünler temin edilebilmektedir. Seri üretim dışında kalan, desen ve ebatlar da müşterilerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda en kısa sürede temin edilebilmektedir. Suntalamların (Melamin Kaplı Yonga Levhalar) kullanıldığı alanlar, Hacim Bölücüler, Yatak Odası Takımları, Yemek Odası Takımları, Gömme Dolaplar, Banyo Dolapları, Mutfak Dolapları, Bürolar, Butikler, Çocuk Odaları, Genç Odaları, Stüdyolar, Asansörler, Bankalar, Muayenehaneler, Eğitim Alanları, Eğlence Yerleri, Fabrikalar, Fuar Alanları, Kütüphaneler gibi yaşamın her alanında kullanılır.

 • Şıngıl Ölmezkardeşler

  110 gr/m² fibrocam taşıyıcılı ve APP ile modifiye edilmiş bitüm çatı kaplama örtüleridir. Modern ve klasik mimari tasarımlara uygun değişik renk ve görüntülerde, dekoratif, hafif her türlü yüzeye kolay ve süratli uygulanmakta olup, kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Görünen üst yüzeye renkli mineral granülleri lamine edilmiş, alt kısımlarında bulunan kumlu yüzey ise, ambalaj paketi içindeki yaprakların birbirine yapışmasını engellemektedir. Dikdörtgen, elmas, petek ve yuvarlak dilimli olmak üzere dört farklı model, 3 farklı renk (kımızı, yeşil, gri) alternatifi mevcuttur. İsteğe ve metraja bağlı olarak diğer renklerde de üretim yapılabilir.

 • Mebran Ölmezkardeşler

  PVC esaslı çok katlı su sızdırmayan yeraltı ve yerüstü uygulamalar için geliştirilmiş, ihtiyaca göre polyester tekstil takviyeli, UV etkilerine karşı özel güçlendirilmiş olarak üretilen PVC su yalıtım mebranıdır. Uygulama Alanları: Tünel, temel, teras, bahçe, otopark teraslama, perde beton, balastlı çatı, yeraltı galerileri ve depolama alanları, ıslak hacimler, barajlar, kanallar, göletler.

 • OSB Ölmezkardeşler

  Teknik Özellikleri İthal ettiğimiz OSB lerin üretim yeri USA, Kanada, Şili, Brezilyadır. Ölçü : 1220mm x 2440mm (4" x 8") Standart Kalınlıklar (Inch ve mm olarak) : inch 1/4" 5/16" 3/8" 7/16" 15/32" 19/32" 23/32" mm 6.35mm 7.93mm 9.53mm 11.1mm 11.90mm 15.08mm 18.25mm Diğer Özellikler : -Tek yüzünün kaymaz olması : Malzeme çatı kaplaması olarak kullanıldığında üzerinde rahat ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlayabilmesi için tek yüzeyi özellikle kaymaz bir satıh şeklinde üretilmiştir. -Kılavuz çizgileri : İsteğe bağlı olarak plakalar üzerlerinde kılavuz çizgileri çizilmiş halde üretilebilir. Bu şekilde malzemenin düzgün bir şekilde kesilmesi daha kolay olacaktır. -Kenar boyası : OSB istenirse kenarları suya dayanıklı mavi boya ile boyanmış halde üretilir. Bu boya malzemenin kenarlarından su girişini engelleyerek şişmeyi minimum seviyelerde tutar. -Yüzey kaplaması : Her bir OSB plakasının yüzeyi, su girişini engelleyecek ince bir balmumu tabakası ile kaplıdır.

 • Playwood Ölmezkardeşler

  Hafif fakat yüksek dayanımlı, rahat kullanımlı, çevre dostu, uygulaması geniş alanlara sahip bir malzemedir. Plywood ağaç tabakalarından oluşan bir paneldir. Plywood çok iyi mekanik dayanıklılığa sahip olmasına karşın hafif olan bir malzemedir. Katman sayısı genelde tek sayı olacak şekilde üretilir. Dış katmanlar genellikle panelin uzun ölçüsüne paralel yöndedir. Birbirini izleyen katmanlar birbirine dik olacak şekilde yapıştırılır. Bu üretim şekli dayanımı artıran vibrasyonla oluşacak şok etkilere karşı koyan bir yapıdır. Plywood nasıl kullanılır .. Plywood ahşaptan yapılan kontrplak bir malzemedir.Yüksek basınçla tutkallı olarak ahşap tabakalar preslenir.Üzeri su geçirmez film kaplıdır.Plywoodun kalitesi kullanılan ahşap tabakalrın sertliğine ve dayanıklılığına,kullanılan tutkal kalitesi ve miktarına,press sırasında uygulanan basınca ve fenolik filmin kalitesine göre değişir.Kullanılan tutkal WBP (Wheather Boil Proof) cinsi olmalıdır.Dış kullanım için hava şartlarına dayanıklı olmasını sağlar.Kullanılan ağaç cinsi Birch(Huş) olursa dayanıklı ve sağlam olur.Vietnam veya Çin malı kavaktan yapılma çeşitler de piyasada satılmaktadır.Uygulanan press önemlidir.Kullanılan malzemeyle birlikte plywoodun kalitesini belirleyen önemli unsurlardan biridir.Plywood alırken teknik dökümanında dikkat edeceğiniz en önemli hususlardan biri plywoodun yoğunluğu olmalıdır.450-500 kg/m3 olanı da vardır.675 kg/m3 olanı da vardır.Tabii bunların arasında fiyat farkı olacaktır.Kullanım amacınıza göre seçiminizi yapmalısınız.Plywood kesilince tekrar kullanım olanağı çok azalan bir malzemedir.Kestiğiniz ve deldiğiniz oranda yıpranması da çok artacaktır.Kesilmesi gereken yerlere plywood kullanmak pahalı olbilir.Tabi brüt beton isteniyorsa ve bu inşaat maliyetlerinde göze alınmışsa kullanılabilir.Ancak keserek kullanılacak olan yerlere kaliteli plywood kullanılmaz.Çok kere ve kesilmeden veya keserek ama modül oluşturarak yapacağınız kalıpta mutlaka kalitelisini kullanın ucuz alırsanız bilin ki bir daha almak zorunda kalcaksınız ve daha maliyetli olacak.

 • Kapı Sereni Ölmezkardeşler

  Hafif olması açısından Ladin ağacından üretilen, % 10-12 oranında fırınlanmış, preste havayı atabilmesi için 4 x 4 mm hava kanalı bulunan panel kapının omurgasını oluşturan ahşap üründür. Finger joint li (boyuna ekli) kapı sereni, Ahşap malzeme optik hatta, hatalarından arındırılır bu işlem ahşabın çalışmasınıda engeller ve uç uca D3 tutkal ile tekrar eklenmesi sonucu üretilir. Standart ölçüler: . 35 x 42 x 2100 . 35 x 60 x 2100 . 38 x 42 x 2100 . 38 x 60 x 2100 Sipariş üzerine Özel ölçülerde üretim yapılabilir.

2011© Tüm Hakları Saklıdır